Page cover image

WIX

iyzico entegrasyon sürecini sizler için daha anlaşılabilir ve kolay kılmak için bir entegrasyon rehberi hazırladık.

Rehberde yanıt bulamadığınız ve de anlaşılır gelmeyen konularla ilgili bize entegrasyon@iyzico.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

WIX iyzico Kurulum Adımları

  1. iyzico panelinize https://merchant.iyzipay.com/login adresinden girerek, Ayarlar > Firma Ayarları adımından "API Anahtarı" ve "Güvenlik Anahtarı" kimlik bilgilerine erişiniz.

  2. WIX yönetim panelinize girdikten sonra sol menüden Ayarlar sekmesine, ardından ödeme kabul edin sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada iyzico’yu işaretledikten sonra siteye bağla butonuna tıklayarak iyzico’yu sitenize entegre edebilirsiniz.

  3. Açılan sayfada “Etkinleştirmek için Hesabı Kur” butonuna tıkladıktan sonra var olan bir hesapla ya da yeni bir hesap ile devam edebilirsiniz. iyzico’da tanımlı bir hesabınız yok ise bir hesap oluştur butonuna tıklayarak iyzico’da bir hesap oluşturabilirsiniz. Fakat iyzico’da tanımlı bir hesabınız var ise 5. adım ile devam edebilirsiniz.

  4. Bir Hesap Oluştur butonu öncelikle sizden, yeni hesap için devam etmeyi isteyip istemediğinizi soracaktır. Bir hesap oluştur butonunu tıkladığınızda sistem sizi iyzico’da hesap açabileceğiniz sayfaya yönlendirecektir.

  5. Aşağıda bulunan hesabınızı oluşturun adımlarını tamamlayıp, hesabınızı etkinleştirdiğinizde WIX kayıt ekranına dönüp sürece devam etmeniz yeterli.

  6. Aktifleşen iyzico hesabınız ile ilerlemek istiyorsanız, açılan pencerede var olan hesabı bağla butonuna tıklamanız gerekmektedir.

  7. Açılan panelde wix hesabınızı iyzico’ya bağlayabilmek için api anahtarı ve gizli şifre istenecektir. iyzico panelinden almış olduğunuz api anahtarı ve güvenlik anahtarını(Gizli şifre) ilgili bölüme yazıp hesabımı bağla butonuna tıklayın.

  8. Bu işlemler sonucunda iyzico başarılı bir şekilde sitenize eklenecektir.

c

Last updated