Page cover image

Shopify

iyzico entegrasyon sürecini sizler için daha anlaşılabilir ve kolay kılmak için bir entegrasyon rehberi hazırladık.

Rehberde yanıt bulamadığınız ve de anlaşılır gelmeyen konularla ilgili bize entegrasyon@iyzico.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Shopify iyzico Kurulum Adımları

  1. iyzico panelinize https://merchant.iyzipay.com/login adresinden girerek, Ayarlar > Firma Ayarları adımından "API Anahtarı" ve "Güvenlik Anahtarı" kimlik bilgilerine erişiniz.

  2. Shopify yönetici panelinize giriş yaptıktan sonra "Sol Menü" içerisinde yer alan "Ayarlar" butonuna tıklayınız.

  3. Ayarlar Bölümü içerisinde yer alan "Ödemeler" menüsüne tıklayınız ve ardından "Desteklenen ödeme yöntemleri" kutucuğunun içerisinde "Ödeme yöntemi ekle" butonuna tıklayınız.

  4. Açılan kutucuk içerisinde "Sağlayıcıya göre ara" bölümüne "iyzico" yazarak iyzico Shopify Ödeme uygulamasına erişebilirsiniz. Bir sonraki adıma geçmek için "Etkinleştir" butonuna tıklayınız.

  5. Açılan kutucuk içerisindeki "Bağlan" butonuna tıklayınız.

  6. Açılan kutucuk içerisinde "Uygulamayı yükle" butonuna tıklayınız. Uygulamaya erişim sağlayabilemniz için iyzico onboarding akışına yönlendirileceksiniz.

  7. Açılan sayf içerisinde sziden istenen "API Key" ve "Secret Key" değerlerini iyzico yönetim panelinden kopyalayarak ilgili yerlere yapıştırınız ve ardından "Bağlan" butonuna tıklayınız.

  8. Kurulum işleminiz tamamlandı. Ödeme almaya başlamak için son oalrak "iyzico - Kredi ve Banka Kartları özelliğini etkinleştir" butonuna tıklayınız.

v

Last updated