Live vs Sandbox

iyzico olarak, fintech sektöründe sorunsuz bir ödeme deneyiminin önemini anlıyoruz. Ödeme entegrasyonunuzun güvenilirliğini ve doğruluğunu sağlamak için hem Live hem de Sandbox ortamları sunuyoruz.

Live ortam, gerçek işlemleri gerçekleştirmenize izin verirken, müşterilerinizin ödemelerinin güvenli bir şekilde işlenmesini ve fonların sorunsuz bir şekilde transfer edilmesini sağlar.

Öte yandan Sandbox ortamımız, güvenli ve kontrollü bir test ortamı sağlar. Gerçek işlemleri veya fonları etkilemeden işlemleri simüle etmenize ve ödeme akışlarınızı test etmenize izin vererek Canlı ortamın davranışını taklit eder.

Base URL

Baseurl değerleri mimariyle tamamen aynı. LIVE ve Sandbox baseurl değerleri arasındaki tek fark, API çağrınızdaki URL yollarıdır.

https://api.iyzipay.com

Kimlik Bilgileri

iyzico kimlik doğrulaması, API Anahtarı ve Güvenlik Anahtarı olmak üzere iki çift kimlik bilgisi gerektirir. Yukarıdaki Baseurl başlığına benzer şekilde, Sandbox kimlik bilgileri "sandbox-..." ön ekiyle birlikte gelir.

  • "apiKey":"abc..."

  • "secretKey":"def..."

Live ve Sandbox kimlik bilgilerinin tamamen farklıdır.

Test Kartları

Test amacıyla, Sandbox ortamında kullanabileceğiniz bir dizi test kartı sağlıyoruz. Bu test kartları, farklı ödeme senaryolarını simüle ederek ödeme akışlarınızı doğrulamanıza, çeşitli yanıt kodlarını işlemenize ve yalnızca Sandbox ortamında sorunsuz işlem gerçekleştirmenize olanak tanır.

Last updated