Entegrasyon Kontrol Listesi

iyzico, e-ticaret platformunun lansmanına hazırlanmanın dikkatli planlama ve uygulama gerektirdiğinin farkındadır. Canlı ortama başarılı ve sorunsuz bir geçiş sağlamak için kapsamlı bir kontrol listesinden geçmek çok önemlidir. Bu kontrol listesi, uyumluluk, güvenlik, test etme, kullanıcı deneyimi, müşteri desteği, risk yönetimi, ölçeklenebilirlik, yasal gereksinimler ve olağanüstü durum kurtarma dahil olmak üzere canlı yayına geçmeden önce dikkate alınması gereken önemli hususlarda size rehberlik edecektir. Bu kontrol listesini takip ederek şirketinizin hazır olma durumunu geliştirebilir ve kullanıcılarınız için güvenli ve verimli bir platform sağlayabilirsiniz.

1. iyzico Sandbox hesabınızı alın

Uygulamayı planladığımız üründen bağımsız olarak bir Sandbox hesabı oluşturmak ilk adımdır.

2. Örnek kodları ve Postman Collection'ı inceleyin

Postman Collection'ı kontrol ettikten sonra, şirketinizin tüm gerekli POST isteklerini ve yüklerini ilgili dokümantasyon kuruluşlarından aldığından emin olmanın zamanı geldi.

3. Ürün ve Ödeme Metodunun Kararı

iyzico'da, kusursuz entegrasyonun e-ticaret platformunuzla eşleşen doğru mimariyle geldiğine inanıyoruz. Entegrasyonunuzun tüm ödeme yaşam döngüsü boyunca sağlam bir müşteri deneyimi oluşturabileceğinden emin olun. iyzico iyzinatorleri herhangi bir sorunuz için sizden haber bekliyor!

4. Test Ödemeleri Yapın

Test, test, test. Sistemin kararlılığını doğrulamak için farklı işlem türleri, kullanıcı etkileşimleri ve uç durumlar dahil olmak üzere çeşitli senaryoları test edin. Mutlu yol tek yol değildir.

5- Webhook Testi Yapın​

Sondan ikincisi ödeme bildirimleridir, lütfen herhangi bir bildirim türünü SUCCESS yanıtıyla kabul ettiğinizden emin olun.

6- iyzico Canlı hesap için başvurun

Ve son olarak, başvuru sürecini almak ve canlı ayrıntılara geçmek için lütfen hesap yöneticinizle iletişime geçin.

Last updated